امروز:

پنج شنبه 1397/3/3

منوی اصلی

حرف های جالب و شنیدنی شقایق دهقان در خندوانه

شقایق دهقان

اخلاق عجیب غریب و دوست داشتنی شقایق دهقان

برنامه خندوانه روز گذشته ( شنبه 17 مرداد ) با اجرای رامبد جوان آغاز شد . در ابتدا حاضرین در سالن شعر "ایران ایران" را با هم خواندند . رامبد جوان شادی این برنامه را هم به "ایران" تقدیم کرد.

در قسمت بعدی شقایق دهقان به عنوان کمدین این قسمت از خندوانه به روی صحنه رفت. وی از داشتن احساس بدهکاری در خیلی از اوقات زندگیش گفت، در حدی که بیان کرد که وقتی با آژانس جایی می‌رود و در خیابان ترافیک می‌شود، او خود را عامل آن می‌داند و خجالت‌ زده از راننده بابت این شلوغی عذر خواهی می‌کند. یا زمانی که کسی از بدبختی‌ ها و مشکلات زندگی و مثلا همسرش می‌گوید، وی نیز برای حس همدردی اظهار می‌کند که پس وضع من و شوهر من را ندیدی که چه قدر وحشتناک‌ است.

 گویا این ویژگی به نویان پسر او نیز رسیده است چون به گفته شقایق دهقان در یک مهمانی ، نویان در راستای همدردی و همین حس در پاسخ به بچه‌ ای که اظهار کرده بود پدرش گاهی سر او داد می‌زند گفته بود بابای من همیشه اینطور است و بعد در ادامه که آن پسربچه از کتک‌ هایی که پدرش با کمربند می‌زند تعریف کرده بود، گفته: این که چیزی نیست، پدر من اصلأ یک هیولا است. صحبت های شقایق دهقان خنده حاضرین را به همراه داشت.

بعد از صحبت های شقایق دهقان و  رفتن او، رامبد جوان از علاقه‌اش به ماست گفت و سپس آیتمی در مورد ماست‌ بندی پخش کردند و کمی بعد به سراغ مسابقه داخل استودیو رفت. او گفت: مسابقه پیامکی پنجشنبه از کتاب مدیر مدرسه نوشته جلال آل احمد طرح شده و جایزه آن نیز متفاوت است، تا بلکه این اتفاق باعث شود لااقل این کتاب را بخوانیم و بعد با مقدمه‌ ای در خصوص گل و گیاه به سراغ دعوت از مهمان اصلی برنامه رفت. رامبد جوان از دکتر محمود خدا دوست، معاون طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور دعوت کرد.

خدا دوست در ابتدا از طبع افراد و چگونگی تشخیص طبع هر فرد سخن گفت. وی افزود: همه طبع‌ ها بر این 4 پایه یعنی طبع سرد، گرم، خشک و مرطوب استوارند.

حال می‌توان گفت که هر کجا صحبت از حرکت ، جنب‌و‌جوش و فعالیت بود یعنی حرارت و گرما. نقطه مقابل آن اگر کسی ساکت، آرام و کم تحرک بود سرد است.

وی همچنین در خصوص تشخیص خشکی و تری و ... صحبت کرد و بعد بحث به سمت میزان درآمد‌ زایی کشورمان از صادرات و واردات گیاهان دارویی کشیده شد، این که چه قدر رقم آن از کشور‌های دیگر کم‌تر است.محمود خدادوست در ادامه از جوابگو نبودن طب سنتی برای همه بیماری‌ ها و این که این طب به نوعی همراه طب‌های رایج است اشاره کرد و گفت: قطعا ما نمی‌توانیم توفیقات اعجاب برانگیز طب پزشکی رایج را ندیده بگیریم و باید گفت کهطب سنتی به بخشی از مشکلات و بیمار‌ی ها کمک می‌کند نه همه آن‌ها. در ادامه پس از صحبت وی با همسرش از پشت دوربین، و انجام بازی پرتاب حلقه با جوان(که خیلی هم در آن ماهر بود)، ضمن دعا و آرزوی سلامتی و شادی این برنامه نیز اتمام یافت.

سیمرغ


به اشتراک گذاشتن
مطالب مشابه
مطالب پر بازدید

    نظر خود را ثبت نمایید

     
     

نظرات