امروز:

دوشنبه 1397/4/4

منوی اصلی

وقایع هفته دهم بارداری برای مادر و جنین

هفته دهم بارداری
 

 وقتی که شما به هفته ی 10 ام بارداری می رسید، مهم این است که بدانید کودک شما کاملا از مرحله ی رویانی خارج شده است و به طور کامل وارد مرحله ی جنینی شده است. اطلاعات مفید در مورد هفته ی 10 ام بارداری این است که خطر کمتری برای ناهنجاری های مادرزادی وجود دارد. با مراقبت های پیگیرانه و توجه پزشکی، شما می توانید کودک سالمی داشته باشید.

     
علائم  بارداری در هفته دهم و تغییرات کودک شما

 شما 1 تا 3 پوند افزایش وزن پیدا کرده اید، ولی احساس می کنید که  وزن گیری شما در حال افزایش است.  احساس باد کردن و تورم شکمی هنوز از بین نرفته است ولی وقتی که شما به انتهای 3 ماهه ی اول می رسید، سایر علائم بارداری از جمله تهوع و استفراغ صبحگاهی دیده می شود.  به نظر می رسد که در طی هفته ی 10 ام بارداری  شما احساس مثبت تری در مورد بارداری خود  داشته باشید، در حالی که بررسی های اولیه شما شروع شده است و شما می توانید در این زمان ضربان قلب  کودک خود را بشنوید. این لحظه می تواند برای والدین بسیار هیجان انگیز باشد.  

نمو کودک شما   

 به شما گفته می شود که در این زمان  کودک شما در مرحله ی  رشد سریعی  قرار دارد.  وقتی که وی به مرحله ی جنینی می رسد، نمی تواند  مرحله ی رشد سریع  را تفسیر کرد.    در این هفته اندازه ی کودک شما  هم سایز تکه سنگ است.  وقتی که اعضای داخلی بدن به رشد خود ادامه می دهند،  اندام های حیاتی بدن از جمله کلیه ها، کبد، روده ها و مغز می توانند خودشان شروع به کار کنند.  در طی دوره ی 3 هفته ای بعدی، کودک شما به طور مشخصی بزرگ تر می شود.  مواردی همچون ناخن های پاها شروع به پدیدار شدن می کنند.

نکات مربوط به هفته دهم بارداری


 اگر شما اولین بررسی ها را انجام داده اید ولی همسرتان با شما نباشد، در زمان های بعدی شما ممکن است بخواهید تا وی هم  همراه شما  باشد.    این کار باعث می شود تا هر سوالی که همسرتان دارد بپرسد،  بتواند پزشک شما را ببیند، ضربان قلب جنین را بشنود و با  سونوگرافی، جنین را مشاهده کند.  همه ی این موارد به همسر شما  کمک می کند تا  احساس نزدیک تری با شما داشته باشد و  بتواند بهتر روند بارداری را درک کند.  ممکن است شما بخواهید  لباس های مادری  بخرید، و بخواهید تا همسرتان هم همراه شما باشد

نسخه .


به اشتراک گذاشتن
مطالب مشابه
مطالب پر بازدید

    نظر خود را ثبت نمایید

     
     

نظرات