امروز:

شنبه 1397/3/5

منوی اصلی

وقایع هفته چهاردهم بارداری برای مادر و جنین


هفته چهاردهم بارداری


 در این هفته از بارداری شما ممکن است احساس کنید که می توانید راحت  تر باشید، در حالی که در بدن شما تغییرات زیادی در حال وقوع است.  شما وارد هفته ی دوم 3 ماهه ی دوم شده اید،  به مراحل مهمی و حیاتی از نمو جنین خود نزدیک شده اید. مهم است که در این زمان از بارداری، به غذاهای مصرفی توجه کنید.

علائم و تغییرات بدنی در طی هفته چهاردهم بارداری

شاید  بیشتر علائم نامطلوب بارداری،  در این زمان ناپدید شوند.  شما همچنان در حال افزایش وزن هستید. مواظب باشید، در این زمان اشتهای شما رو به افزایش است و  شما احساس می کنید که باید به جای دو نفر غذا بخورید.  پستان های شما حساس تر می شود.  دچار تغییرات خلق و خو می شوید.

نمو جنین

 گوش ها و چشم ها به  جابجایی در مسیر قرار گیری صحیح خود ادامه می دهند.  گوش ها  در کنار سر قرار می گیرند و  وقتی که گردن بلند تر می شود، چانه ی کودک شما از قفسه سینه بالا می آید.  رفلکس های عضلانی تکامل می یابد ولی آن قدر هنوز جنین کوچک است که حرکات وی، مادر را متوجه خود نمی کند.  جنین ریز مغذی ها را مستقیما از جفت می گیرد و  کودک تکامل می یابد و  بزرگ تر می شود.  در طی تصویر برداری با سونوگرافی شما می توانید  انگشتان جنین را ببینید.  ضربات قلب جنین تند تند می زند ولی این حالت طبیعی است. در این زمان کودک شما، 3 اینچ طول و حدود یک اونس وزن دارد.  در این زمان شست خود را می مکد.  کبد شروع به تولید صفرا می کند و  طحال هم گلبول های قرمز می سازد.

نکات مربوط به هفته چهاردهم بارداری

وقتی که اشتهای شما زیاد می شود، مهم این است که به  غذا خوردن صحیح ادامه دهید و به خوبی هم ورزش کنید.  اگر شما احساس  می کنید که دارید زیاد وزن اضافه می کنید،  هر غذایی را نخورید  و شروع به ورزش ملایم کنید

نسخه .


به اشتراک گذاشتن
مطالب مشابه
مطالب پر بازدید

    نظر خود را ثبت نمایید

     
     

نظرات