امروز:

پنج شنبه 1397/1/30

منوی اصلی

وقایع هفته بیست وپنجم بارداری

هفته بیست و پنجم بارداری

 اگر شما تاکنون آزمایش غربالگری قند خون را انجام نداده اید، تا متوجه شوید که وضعیت بالینی شما از نظر دیابت بارداری چیست، ممکن است هم اکنون این آزمون را انجام دهید.  شاید پزشک شما این آزمون را به شما پیشنهاد کند، و  معمولا در بین هفته ی های 24 ام تا 28 ام بارداری انجام می شود.  تعجب نکنید که اگر دومین لوله ی آزمایش خون هم از شما گرفته شود، چون می خواهیم وضعیت آنمی ( کم خونی )  را بررسی کنیم و باید سطح کم آهن در  بدن شما بررسی شود.   همچنین واکسیناسیون برای بررسی  سیاه سرفه انجام می شود. اگر شما از نظر گروه خونی  ار هاش ، منفی باشید،  زمان لازم برای تزریق آمپول روگام فرا رسیده است.  همچنین الان زمان آن است که در برخی از کلاس های تولد کودک ثبت نام کنید.

علائم و نغییرات بدنی  در طی هفته بیست وپنجم بارداری

 وقتی  که موهای کودک شما رشد می کند، ممکن است موهای بدن شما هم سریعا رشد کند.  وقتی که کودک متولد می شود، سعی کنید از موهای ضخیم تر لذت ببرید!! چون احتمال دارد که فورا شروع به ریزش کنند.  همچنان به نوشیدن مقادیر فراوان مایعات ادامه دهید تا دهیدره  نشوید ( یعنی دچار کم آبی نشوید). به پشت نخوابید.  سعی کنید تا در مراحل اولیه ی بارداری به پهلو بخوابید،  پس حتی اگر به طور طبیعی به پشت  هم می خوابید، این جابجا شدن نباید سخت و دشوار باشد.

پوست شما ممکن است خشک باشد و کاملا خارش داشته باشد ولی می توان از لوسیون برای بر طرف کردن خشکی پوست استفاده کرد. شما ممکن است  از  خشکی چشم هم  شکایت داشته باشید و  حتی ممکن است چشمان شما به نور هم حساسیت داشته باشند.  ممکن است به علت افزایش  و نوسانات سطح هورمون ها، گرگرفتگی هایی را تجربه کنید.  اگر شما دچار یبوست هستید، تلاش کنید تا  فیبر بیشتری را مصرف کنید و برای کمک به حرکات روده ای ورزش کنید.

نمو جنین

 جنین با طول 13 و نیم اینچ و وزن بالای 1 و نیم پوند در حال رشد سریع است. در طی هفته ی 25 ام بارداری،  جنین شروع به ساخت چربی در زیر پوست می کند.  اگر شما تحت سونوگرافی 3  بعدی قرار بگیرید، کودک شما در این مرحله بیشتر به یک انسان کامل شبیه است و کمی هم به اسکلت مینیاتوری شباهت دارد!!! در این مرحله از بارداری، بیشتر بیماران، حرکات زیاد جنین  را حس می کنند. نگران نباشید!!،  حرکات زیاد جنین مورد خوبی است و نمی تواند نشانه ی این باشد که کودک شما بیش فعال است ( یا حداقل می توانیم بگوئیم که امیدواریم این گونه نباشد!!!).

 نکات هفته بیست وپنجم بارداری

آیا به نام کودکان فکر کرده اید؟ الان زمان خوبی است که یک اسم پسر و یک اسم دختر انتخاب کنید، بویژه اگر شما منتظرید تا بچه متولد شود و بعد ببینید جنسیت وی چیست.  می توانید از نظرات اعضای خانوده هم ایده بگیرید.  حتی می توانید نام بازیگر محبوبتان را برای فرزندتان انتخاب کنید!!!
به اشتراک گذاشتن
مطالب مشابه
مطالب پر بازدید

    نظر خود را ثبت نمایید

     
     

نظرات