امروز:

پنج شنبه 1397/3/3

منوی اصلی

بریان اصفهان را از دست ندهید!

از مدت‌ها پیش اصفهان که به شهر زیبای خدا مشهور است برای میزبانی از مسافران و گردشگران نوروزی آماده شده است و داشتن مناظر طبیعی و تاریخی و … این شهر را مقصد بسیاری از هموطنان در ایام نوروز کرده است.

 نصف‌جهان از شهرهایی است که با داشتن مناظر زیبای تاریخی و طبیعی در ایام عید مسافران و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

مهمتر از آن هوای خوب این شهر در ایام عید است که سفر مسافران و گردشگران را مطبوع‌تر می‌کند؛ اگر آمار خراسان رضوی و قم که یک شهر در مسیر است را کنار بگذاریم، اصفهان بیشترین مهمان را در این ایام دارد.

حتی رودخانه خشک زاینده‌رود هم نمی‌توانند عاملی برای نیامدن مسافران نوروزی شود اما شاید مهمتر از مناظر طبیعی و تاریخی این شهر، امکانات تعلق گرفته توسط شهرداری نصف‌جهان به مسافران است.

میزبانی خوب اصفهانی‌ها، مسافران نوروزی را ترغیب به انتخاب اصفهان برای سفر می‌کند جایی‌که امکانات رفاهی و خدماتی فراوان و بعضا رایگان در اختیارشان قرار می‌دهد.

کمتر شهر و استانی است که همانند اصفهان برای میزبانی از مسافران نوروزی خود را آماده کند و این به عوامل قبلی برای انتخاب کردن اصفهان برای سفر نوروزی می‌افزاید.

نه تنها شهر اصفهان بلکه شهرستان‌های اطراف این شهر نیز مناظر طبیعی و تاریخی بسیاری دارند که این جاذبه‌های سفر به شهر زیبای خدا را دو چندان می‌کند.

مناظر طبیعی شهر اصفهان پارک کوهستانی صفه، رودخانه البته خشک زاینده‌رود، پارک جنگلی ناژوان و … است که در این ایام یکی از شلوغ‌ترین و پر رفت و آمدترین اماکن اصفهان است.

در مناظر تاریخی نیز که اصفهان سرآمد است و از پل‌های تاریخی گرفته تا مساجد قدیمی و میدان امام و چهل ستون و کاخ عالی‌قاپو و مجموعه‌های تاریخی پرشماری که در این شهر وجود دارد.

اما اگر به اصفهان آمدید، این شهر یک غذای معروف دارد که پیشنهاد می‌شود «بریان» اصفهان را از دست ندهید و «گز» اصفهان را با خود به سوغات ببرید.

اصفهان که به شهر زیبای خدا معروف است، بازارهای زیادی دارد که توصیه می‌شود در کنار بازدید از میدان امام، سری به بازارهای صنایع دستی اطراف این مجموعه هم بزنید و از قلم‌کاری، مینا کاری، خاتم‌کاری، منبت، معرق و … این شهر سوغات با خود ببرید.

کمتر استانی است که همانند اصفهان امکانات تفریحی و استراحت‌گاهی و … در خدمت مسافران قرار دهد و همین امکانات باعث شده است که مقصد خیلی از هم‌وطنان این شهر باشد.

شهرداری و تمام ارگان‌های مربوطه از ماه‌ها پیش مقدمات این خدمت‌رسانی و میزبانی را فراهم کرده‌اند و پروژه‌های زیباسازی شهر زیبای خدا از چند ماه پیش در شهر شروع شد.

به هر حال نصف‌جهان آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است و همه چیز در این شهر آماده است تا مسافران و گردشگران سفر خوبی را در این شهر تجربه کنند.

فارس


به اشتراک گذاشتن
مطالب مشابه
مطالب پر بازدید

    نظر خود را ثبت نمایید

     
     

نظرات