امروز:

دوشنبه 1397/4/4

منوی اصلی

راه‌اندازی 40 ایستگاه امنیت اخلاقی در استان اصفهان


راه‌اندازی 40 ایستگاه امنیت اخلاقی در استان اصفهان / افزایش 75 درصدی کشفیات مواد مخدر
 

 ظهر امروز در مراسمی با حضور معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه نجف‌آباد، جمعی از مسئولان، معتمدین، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، فرماندهان نظامی و انتظامی، فرمانده جدید نیروی انتظامی شهرستان نجف‌آباد معرفی و از خدمات فرمانده سابق قدردانی شد.

در این مراسم فرمانده انتظامی استان اصفهان در سخنانی به تلاش‌ها و خدمات نیروی انتظامی اشاره کرد و اظهار داشت: ما همه سربازان جمهوری اسلامی هستیم و برای نیروی انتظامی مایه افتخار است که لحظه‌ به لحظه آمادگی دفاع از این مرز و بوم را دارد و آرزوی شهادت در دلشان شعله می‌کشد.

وی با اشاره به موقعیت حساس این نیرو افزود: برای ما افتخار است که زیر چتر ولایت‌فقیه و در نظام اسلامی حرکت می‌کنیم و اگرچه تلاش‌مان به‌ اندازه خط مقدم دفاع مقدس نیست، اما در راستای حرکت ارزشی رزمندگان اسلام است.

آقاخانی به ایثارگری مردم نجف‌آباد در قبل و بعد از انقلاب اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: نجف‌آباد در همه صحنه‌های قبل و بعد از دفاع مقدس و موقعیت کنونی بارها وفاداری خود به‌ نظام و آرمان‌های جمهوری اسلامی را ثابت کرد که نمونه بارز آن را می‌توان در هشت سال دفاع مقدس و فداکاری‌های رزمندگان این خطه از میهن اسلامی یافت.

* سمت‌ و سوی فعالیت‌های نیروی انتظامی در پاسداشت ارزش‌های دفاع مقدس است

وی در ادامه به مأموریت‌های کنونی نیروی انتظامی اشاره کرد و اظهار داشت: امروز سمت و سوی فعالیت‌های نیروی انتظامی در مسیر راه شهدا و پاسداشت ارزش‌های دفاع مقدس است.

 نیروی انتظامی دو وظیفه درون‌سازمانی و برون‌سازمانی دارد که برای هرکدام اولویت‌هایی تعیین‌شده است.

 آموزش کارکنان، تعالی رفتار درون‌سازمانی، احترام به حقوق شهروندی، ارتقای معنویت، ارتقای بصیرت و شناخت دشمن و انضباط از جمله اهداف درون‌سازمانی است.

 نخبه‌پروری و تربیت نیروهایی که آینده ناجا را تأمین کنند، تجهیز پلیس به پیشرفته‌ترین امکانات و وسایل ارتباطی، ارتقای توان رزم نیروها، حفظ جامعه‌محوری و تعامل پلیس با مردم و سازمان‌ها از دیگر اولویت‌ها و اهداف نیروی انتظامی است.

 مأموریت‌های برون‌سازمانی نیروی انتظامی اشاره کرد و خاطر نشان داشت: پیشگیری و مقابله با سرقت‌ها به‌ویژه سرقت‌های خرد و کوچک، مبارزه با مواد مخدر، ارتقای امنیت اخلاقی، مبارزه با جرائم خشن، کیفیت‌بخشی به خدمات پلیس 110 به‌ویژه در شهرستان‌ها، تقویت مبارزه با جرائم فضای مجازی و سایبری، انتظام بخشی به امور راهنمایی و رانندگی در درون و بیرون شهرها، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سامان‌دهی و تقویت کلانتری‌ها و پاسگاه‌های انتظامی به‌عنوان مأمن مردم و توجه به مأموریت‌های مشترک با سایر دستگاه‌های مرتبط مانند نیروهای نظامی، اطلاعات، بسیج و قوه قضائیه ازجمله اهداف نیروی انتظامی در زمینه برون‌سازمانی است.

* افزایش 75 درصدی کشفیات مواد مخدر در سال جاری

رئیس پلیس استان اصفهان به کشفیات پلیس در زمینه مواد مخدر در سال جاری اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ‌ بر 75 درصد افزایش کشفیات مواد مخدر در استان داشته‌ایم که می‌توان گفت به‌طور میانگین روزانه 150 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط ‌شده است.

 در سال گذشته مردم بالغ‌ بر 8 میلیون ارتباط تلفنی با شماره‌های 197 و 110 برقرار کرده‌اند که 15 درصد از سال 93 بیشتر بوده که نشان از اعتماد مردم به پلیس دارد.

آقاخانی به راه‌اندازی ایستگاه‌های امنیت اخلاقی و اجتماعی در راستای فعالیت پلیس مبنی بر برخورد با جرائم گوناگون اشاره کرد و افزود: در این راستا به‌زودی 40 ایستگاه امنیت اخلاقی در استان راه‌اندازی می‌شود که 20 ایستگاه آن در شهر اصفهان خواهد بود.

 در نظام اسلامی شبکه‌های فساد، بدحجابی و بی‌حجابی، سگ‌گردانی، رفتارهای هنجارشکن، ناهنجاری‌های صوتی، مزاحمت برای نوامیس مردم و بی‌بند و باری در برخی کنسرت‌ها و باغ تالارها جایگاهی ندارد و برای برخورد قاطع با آن‌ها نیروهای خانم و آقا آموزش‌های لازم را دیده‌اند.

خبر فارسی


به اشتراک گذاشتن
مطالب مشابه
مطالب پر بازدید

    نظر خود را ثبت نمایید

     
     

نظرات