امروز:

شنبه 1397/3/5

منوی اصلی

راه های رفع بوی بد دهان از زبان متخصص طب سنتی

یک متخصص طب سنتی گفت: ترشحات پشت حلق, مشکلات دهان و دندان و مشکلات معده از علل بروز بوی دهان است که جویدن کندر به رفع بوی بد دهان کمک می‌کند؛ همچنین تقویت مغز با روغن مالی پشت گوش‌ها و مصرف شیر بادام موجب کاهش ترشحات پشت حلق می‌شود.

 بوی بد دهان ممکن است بسیاری‌ها را آزار دهد و ممکن است خیلی از افراد به زبان نیاورند ولی مشکل بزرگی است که باید جلوی آن گرفته شود.


علل بوی بد دهان و را‌ه‌های پیشگیری از آن

-از دیدگاه طب جدید مهم ترین علل بوی بد دهان، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان, پوسیدگی و بیماری‌های دهان و دندان, عفونت لثه دندان‌ها و رفلاکس یا بازگشت اسید معده به مری است.

در این باره غلامرضا کردافشاری متخصص طب سنتی در زمینه بوی بد دهان عنوان می‌کند: رعایت بهداشت دهان و دندان و رعایت اصول صحت دندان‌ها خود از بوی بد دهان پیشگیری می‌کند. مسواک زدن مرتب و منظم و استفاده از برخی گیاهان دارویی به جای خمیر دندان خود از راه‌های حفظ سلامت دهان و دندان است.

-بعد از عفونت‌های دهان, لثه و دندان‌ها, بیماری‌های گوارشی بیشترین علت بوی بد دهان را به خود اختصاص می‌دهند.

ریفلاکس از علل بوی بد دهان

-ریفلاکس برگشت غذا از معده به مری، سوزش سر دل، ترش کردن آروغ زدن و مشکلات دیگری که در معده وجود دارد و بعد بیماری‌های تنفسی و مشکلات تنفسی از علت‌های ویژه آن است.

-عفونت‌هایی که در ریه وجود دارد یا وجود ترشحات پشت حلقی خود از علل بوی دهان محسوب می‌شود.

تقویت مغز با روغن مالی پشت گوش‌ها با روغن سیاه‌دانه یا کنجد و مصرف شیربادام

-ترشحات پشت حلق به دلیل وجود ضعف مغز است که تقویت مغز با مصرف شیر بادام یا روغن‌مالی پشت گوش‌ها راهی برای تقویت مغز است.

-مصرف کُندر و جویدن آن مانند آدامس به تقویت دندان‌ها و لثه‌ها کمک می‌کند، همچنین موجب کاهش ترشحات پشت حلق و تقویت معده می‌شود

تسنیم


به اشتراک گذاشتن
مطالب مشابه
مطالب پر بازدید

    نظر خود را ثبت نمایید

     
     

نظرات